Podsumowanie

Runda jesienna w wykonaniu naszych trampkarzy dobiegła końca, tak więc wypada zrobić małe podsumowanie dokonań naszych chłopaków.

W ośmiu rozegranych meczach, uzbieraliśmy 15 pkt, na co złożyło się pięć zwycięstw i trzy porażki. Wyniki Pogorii prezentowały się następująco:

1. Pogoria – Ciężkowice: 0-3
  2. Siedliska – Pogoria: 1-11
  3. Pogoria – Pleśna: 0-2
  4. Ryglice – Pogoria: 1-13
  5. Pogoria – Rzuchowa: 3-0
  6. Pogoria – Szerzyny: 0-2
  7. Ołpiny – Pogoria: 1-2
  8. Pogoria – Zakliczyn: 3-2

Bilans bramkowy Pogorii (+20) prezentuje się okazale, głównie ze względu na wysoko wygrane spotkania z Ryglicami i Siedliskami. 32 razy piłka znajdowała drogę do bramki naszych rywali, sami straciliśmy przy tym 12 goli. Najlepszym strzelcem póki co jest Marcin Pękala, który zdobył 14 bramek. Dorobek wszystkich zawodników wygląda następująco:

- Marcin Pękala – 14 bramek + 4 asysty

- Kacper Czernia – 9 bramek + 4 asysty

- Szymon Polek – 3 bramki + 2 asysty

- Mateusz Soprych – 2 bramki + 2 asysty

- Mikołaj Rolnicki – 1 bramka + 1 asysta

- Kamil Jurczyk – 1 bramka

- Patryk Sztorc – 1 bramka

- Michał Aksamit – 1 bramka

- Sebastian Pyrchla – 1 asysta

W tej chwili Pogoria zajmuje 3 miejsce w tabeli ex æquo z drużyną z Szerzyn. Do rozegrania pozostały jeszcze do dwa mecze (Siedliska – Zakliczyn oraz Siedliska – Pleśna). Wydaje się że w obu spotkaniach goście są zdecydowanymi faworytami i jeśli wygrają swoje mecze to zostaniemy wyprzedzeni przez ekipę Zakliczyna, a Pleśna zrówna się z nami punktowo.

Podsumowując naszą ligę na półmetku, widać wyraźnie, że trzy ostatnie drużyny nieco odstają od reszty. Pozostałe drużyny prezentują zbliżony poziom sportowy, co sprawia, że w górze tabeli panuje ścisk i runda rewanżowa zapowiada się pasjonująco.

Co do naszych Trampkarzy, to za minioną rundę wystawiłbym im mocną czwórkę. Mówiąc krótko, myślę , iż to była dobra runda. Dwa strzeleckie popisy w Siedliskach i Ryglicach oraz dwie ważne wygrane na koniec (zwłaszcza za występ w Ołpinach należą się brawa) działają zdecydowanie na plus. Niestety słaby start z Ciężkowicami oraz porażki na własne życzenie po prostych błędach z Pleśną i Szerzynami również muszą wpłynąć na końcową ocenę.

Niemniej wystawiając rachunek sumienia naszym trampkarzom, przypomnę jeszcze na koniec, że w lidze tej grają chłopaki urodzeni w roku 2001 oraz młodsi. U nas w drużynie, najstarsza grupa liczy tylko 3 zawodników. Większość graczy reprezentujących Pogorię urodziła się w 2002r. W meczach grali również urodzeni w 2003 roku młodziki: Kamil Jurczyk, Kuba Okrzesa, czy jeszcze rok młodszy Kuba Stelmach. Poza tym dla każdego z naszych zawodników, te sezon był pierwszym doświadczeniem z graniem na pełnowymiarowym boisku. Miejmy nadzieję, że te lekcje zebrane w minionych spotkaniach, zaowocują jeszcze lepszą grą w przyszłości.