Czarna zdobyta

Mecz z Czarnovią miał być kolejnym przetarciem przed zbliżającą się wielkimi krokami ligą. Sprawdzian ten można uznać za udany, gdyż nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony w Czarnej. Niestety nie mogliśmy wystawić optymalnego składu (z różnych przyczyn w naszych szeregach zabrakło Marcina, Maćka, Patryka, Adriana oraz Kuby. Gospodarze mieli sytuację z goła odmienną, dlatego wystawili 2 składy.

W pierwszym meczu mierzyliśmy się z Czarnovią "zieloną". Początek spotkania zdecydowanie pod nasze dyktando, co dokumentujemy bramką Michała, który odebrał piłkę obrońcy i w sytuacji sam na sam wyprowadził nas na prowadzenie. Druga faza meczu wyglądała już inaczej, do głosu zaczęli dochodzić rywale i po faulu tracimy bramkę z rzutu karnego. Na szczęście to nie podłamało naszych zawodników i w końcówce Kacper po indywidualnej akcji zostaje powalony w polu karnym, po chwili podchodzi do futbolówki ustawionej na "wapnie" i zapewnia nam zwycięstwo 2-1.

Następnie przyszło nam mierzyć swoje siły z Czarnovią "pomarańczową". Od samego początku było widać że to spotkanie będzie trudniejsze. Gospodarze przejęli inicjatywę, jednak szczęście było przy nas najpierw przy strzale w poprzeczkę, a potem w bardzo dobrym stylu Szymek obronił rzut karny wykonywany przez zawodnika z Czarnej. To jakby tchnęło ducha w nasz zespół, który w drugiej fazie meczu prezentował się o wiele lepiej, zagrażając raz po raz bramce przeciwnika. bardzo aktywny w ofensywie był zwłaszcza duet Kacper-Mateusz. I to nasz Kapitan po odbiorze przedarł się w pole karne i strzałem w długi róg zdobył, jak się potem okazało, jedyną bramkę w tym meczu.

Tak więc finalnie można powiedzieć, że wygraliśmy w Czarnej 3-1 i choć w grze zespołu można jeszcze wiele poprawić, to taki wynik na pewno cieszy i buduje morale drużyny na przyszłość.

Czarnovia - Pogoria:    1-3 (Br. Kacper Czernia - x2, Michał Aksamit)

Skład Pogorii w Czarnej:

Szymek Polek - Sebastian Pyrchla, Filip Barnaś, Dawid Jurczyk, Mikołaj Rolnicki, Marek, Kamil Jurczyk, Mateusz Soprych, Kuba Stelmach, Kacper Czernia, Michał Aksamit oraz Kuba Ziaja.

We wtorek prawdopodobnie kolejny sparing trampkarzy Pogorii. Szczegóły wkrótce...

Powiązana galeria: